Email Adresiniz :
Göndereceğiniz Email Adresi :

Sponsorluklar


2014 Sponsorlukları

“Infrastructure is GREAT”e Destek
Akfen Holding, Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) tarafından GREAT kampanyası çerçevesinde İstanbul’da düzenlenen ve altyapı konusunun ele alındığı “Infrastructure is GREAT” başlıklı oturumun destekleyicileri arasında yer almıştır.

EBRD 2014 Yıllık Toplantısı ve İş Forumu
Akfen Holding, 14-15 Mayıs 2014 tarihlerinde Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) 2014 Yıllık Toplantısı ve İş Forumu’nun sponsorları arasında yer almıştır. İş Forumu’na Türkiye’den ve dünyadan önemli şirketlerin üst düzey temsilcileri katılmıştır.

Yelken Takımı
Akfen Holding, eğitim, sanat ve çevre gibi alanların yanı sıra içinde bulunduğu toplumun bir öğesi olarak spora ve sporculara destek olmaya devam ediyor. Buna göre katıldığı yarışlarda başarılara imza atan Akfen 40 Plus teknesinin üç yıldır sponsorluğunu üstlenmiştir.

sailingweb

TEMA Vakfı
Akfen Holding, TEMA Vakfı’nın (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) çevre, doğal varlıkları koruma ve kırsal kalkınmaya yönelik projelerinin sponsorları arasında yer almaktadır.

TURMEPA Deniz Temiz Derneği
Türkiye’nin kıyı ve denizlerinin korunmasını ulusal bir öncelik haline getirmeyi kendine misyon edinen TURMEPA, yaklaşık 18 yıldır üstlendiği bu misyon doğrultusunda faaliyetlerine devam ediyor. Akfen Holding, hayata geçirdiği projeler ile deniz ve kıyılar konusunda Türkiye’nin en etkin sivil toplum kuruluşu olmayı başaran TURMEPA’nın destekleticileri arasında yer almaktadır.

Geçmiş Sponsorluklar

İstanbul Modern Eğitim Dostları

İstanbul Modern Eğitim Dostları’nın desteğiyle gerçekleştirilen Gala Modern geceleri ile 2009 ve 2010 yılları içinde sağlanan katkılarla 70 bin çocuk ve genç sanat eğitiminden yararlanmıştır. Ülkemizin sanatsal yaratıcılığını tanıtarak kültürel kimliğinin uluslararası sanat ortamıyla paylaşılmasına aracılık eden ve eğitim programlarıyla sanatı izleyicilerle buluşturan İstanbul Modern, yolculuğunda daha geniş kitlelere ulaşmayı amaçlamaktadır. Akfen Holding, 2012 yılında da çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak ve müzeyi daha güçlü bir biçimde geleceğe taşımak amacıyla İstanbul Modern’in eğitim programlarını yaptığı yardımlarla desteklemiştir.

Van’da Hürriyet Evleri’ne destek

2011 yılında yaşanan Van depreminden sonra Hürriyet Gazetesi ve Kızılay işbirliğinde deprem nedeniyle evsiz kalan vatandaşlarımıza ev sağlamak amacıyla ‘‘Hürriyet Mahallesi’’ kampanyası başlatılmıştır. Akfen Holding, bu kampanya kapsamında depremzede ailelere 20 ev bağışlamıştır.

Somali Yardımı

Akfen Holding, açlıkla savaşan Somali için Kızılay’ın başlattığı yardım kampanyasına bağış yaparak katkıda bulunmuştur.

Yurt Dışı İletişim Fonu

TÜSİAD, Avrupa ülkelerinin kamuoylarına yönelik iletişim ve tanıtım faaliyetlerini yürütecek bir “Yurt Dışı İletişim Komisyonu” ve bu çalışmaların finansmanı için bir “Yurt Dışı İletişim Fonu” oluşturmuştur. Akfen Holding, bu fona destek vermek üzere 1 Ocak 2008-31 Aralık 2012 tarihlerini kapsayan kadar sponsorluk sözleşmesi imzalamıştır.

Corporate Games 2012

Türkiye’nin en kapsamlı kurumlar arası spor organizasyonu Corporate Games 2012’ye futbol branşında sponsor olan Akfen Holding; 08-10 Haziran tarihlerinde onuncusu İstanbul’da gerçekleştirilen etkinliğe bir futbol, bir karting ve üç bowling takımından oluşan toplam 27 spor sever çalışanı ile katılmıştır.

KEİ 20. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi

Akfen Holding; Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü’nün (KEİ) kuruluşunun 20. Yıldönümü vesilesiyle, 26 Haziran 2012 tarihinde, ülkemizin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilen KEİ Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında ve Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL’ün himayesinde Dolmabahçe Sarayı Medhal Salonu’nda düzenlenen KEİ Karma Resim sergisinin resmi sponsoru olmuştur.

Bab-ı Âli Toplantıları

Bab-ı Âli Toplantıları, dünyanın saygın kimlik ve kişiliklerini, etkin bir buluşma noktasında, üye kişilere, kurumlara ve insanlığa fayda sağlama vizyonu ile bir araya getirmektedir. Avrasya’nın orta noktasında bulunmanın stratejik ve jeopolitik önemi çerçevesinde düzenlenen Bab-ı Âli Toplantıları; Cumhurbaşkanları, Meclis Başkanları, Başbakanlar, Muhalefet Liderleri, Bakanlar, Belediye Başkanları ve önemli uzman kişiliklerden, birinci elden, en önemli bilgileri alma, analiz edebilme birikimiyle, daha vizyoner, daha geniş ve çok yönlü düşünebilen etkin bir düşünce ortamını geliştirmekte, yerleştirmektedir. 1990 yılından itibaren Türkiye’nin önemli düşünce merkezlerinden biri olan Bab-ı Âli Toplantıları’nın 103.’sü, 04 Nisan 2011 tarihinde Akfen Holding’in sponsorluğunda gerçekleşmiş ve toplantının Onur Konuşmacısı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş olmuştur.

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı

1998 yılında Ankara’da kurulan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı, Türkiye’de israfın önlenmesi ve yoksulluğun azaltılması amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Vakıf, açlık sınırındaki insanlar için gıda bankacılığı faaliyetinin yanı sıra, 2006 Nobel Ödülü sahibi Prof. Dr. Muhammed Yunus ile birlikte yoksul kadınların üretime katılıp gelir sahibi olmasını sağlamak amacıyla Türkiye genelinde Türkiye Grameen Mikrokredi Programı’nı da yürütmektedir. Akfen Holding, mikrokredi projesinin tanıtımına katkıda bulunmak için sponsorluk desteği vermektedir.

Türkiye’de ilk defa Diyarbakır’da 18 Temmuz 2003 tarihinde başlatılan mikrokredi uygulaması, halen Diyarbakır, Mardin, Batman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Ankara, Çankırı, Yozgat, Zonguldak, Amasya, Eskişehir, Kayseri, Niğde, Bursa, Aydın, Erzincan, Sivas ve Rize illerinde başarıyla sürdürülmektedir. Yoksullara yönelik topraksız tarım tekniğini kullanan mikrosera çalışmaları da bu illerde başlatılmıştır. Kayseri ilindeki mikrokredi uygulamasının finansmanı Akfen tarafından sağlanmıştır.

Akyurt Vakfı

Hamdi Akın’ın Mütevelli Heyeti Üyesi olduğu Akyurt Vakfı, 1999 yılında kendi gereksinimlerini karşılayamayan ileri yaştaki insanların fiziksel, psikolojik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Türk Kızılayı Bağışçıları Altın Madalya Töreni

Yurt içi ve yurt dışı insani yardım operasyonlarına bağışlarıyla destek veren 170 bağışcıdan biri olan Akfen Holding, Van depreminde, depremzedelere yapmış olduğu yardıma istinaden Türk Kızılayı tarafından altın madalya ile ödüllendirildi. Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, altın madalyasını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Akut Dostu Programı

Akfen Holding, AKUT Dostu programı çerçevesinde sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da zor durumda kalan insanlara fayda sağlayabildiği her yerde, imkanları elverdiği ölçüde operasyonlar düzenleyen, depremde, selde, toprak kaymasında, dağda, denizde, yol kazasında, doğa afetlerinde kuruluşundan bu yana, karşılıksız yardımseverlik ilkesiyle 1.055 operasyonda, 1.428 hayat kurtaran ülkemizin ilk ve en önde gelen arama kurtarma grubu olan AKUT’u bağışta bulunarak AKUT DOSTU olmuştur.