Email Adresiniz :
Göndereceğiniz Email Adresi :

AKFEN İNŞAAT


Akfen İnşaat bugüne kadar toplamda 2.06 Milyar ABD dolarlık projeyi başarıyla tamamladı.

Adres: Koza Sokak No:26 Gop – Çankaya Ankara / Türkiye
Tel: +90 312 408 10 00
www.akfeninsaat.com.tr

Devam eden otel ve hidroelektrik santral inşaatlarının yanı sıra Akfen İnşaat, kazandığı Şehir Hastanesi ihalesi ile yapımına başladığı Hacettepe öğrenci yurdu/konukevi inşaatlarıyla da 2014 yılında sektördeki aktif oyunculuğunu pekiştirmiştir.

Akfen Holding’in %98,85’ine sahip olduğu en köklü şirketi olan Akfen İnşaat, 1977 yılında, endüstriyel tesislerin fizibilite ve mühendislik hizmetlerini gerçekleştirmek üzere kurulmuş, zamanla hizmet yelpazesini genişletmiştir. Şirket, bugüne kadar havalimanı terminalleri ve bağlı altyapı inşaatları, doğalgaz boru hatları/dağıtım sistemleri, hastaneler, okullar, endüstriyel santraller, hidroelektrik ve termal enerji üretim santralleri, su dağıtım, kanalizasyon sistemleri ve atıksu arıtma gibi farklı sektörlerde 2,06 milyar ABD dolarlık proje tamamlamıştır. 2014 yılında inşaatı tamamlanan Sekiyaka II HES 1, Doruk HES ve Doğançay HES ile Esenboğa Ibis oteli işletmeye açılmıştır. Akfen İnşaat’ın 2014 yılında devam eden 2 hidroelektrik santrali, 1 otel projesi, İncek Loft konut projesi, Isparta, Eskişehir, Tekirdağ Şehir Hastaneleri ile Hacettepe Öğrenci Yurdu projeleri mevcuttur.

Ayrıca, İller Bankası’nın 2 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirdiği “Ankara İli Gölbaşı İlçesi Kızılcaşar Mahallesi’nde 36.947m2 büyüklüğündeki arsanın satışı karşılığı gelir paylaşımı işi” ihalesinde Akfen İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş. (“Akfen İnşaat”) en iyi teklifi vermiştir.

Akfen Holding Yönetim Kurulu’nun 13 Temmuz 2015 tarihinde aldığı kararla, Şirket’in büyüme stratejileri çerçevesinde, Akfen İnşaat’taki %99,85 payımızın 58.911.500.- ABD doları bedelle, ilişkili taraf olan, Akfen Altyapı Danışmanlık A.Ş.’ye devredilmesine karar verilmiştir. Kapanış şartlarının gerçekleşmesi ile söz konusu pay devir işlemi 30 Ekim 2015 tarihi itibarı ile gerçekleşmiştir.

 

 

Tamamlanan İşler

Akfen İnşaat’ın Tamamlamış Olduğu Projelerden Örnekler