EN
DÖVİZ TİCARETİ
Anasayfa / Yatırımlar / Döviz Ticareti

DÖVİZ TİCARETİ

Türkiye’nin önemli havalimanlarında 7/24 döviz alımsatım işi yapan Travelex 2000 yılında Tepe-Akfen-Sera ortaklığıyla Artı Döviz adıyla kurulmuştur. Mayıs 2014’de Artı Döviz’in %75 hissesi, Travelex’e satılmıştır. Travelex, döviz alım-satım hizmeti konusunda dünyanın lider şirketidir.

Global Faaliyetler

Merkezi Londra’da bulunan Travelex, döviz ve ilintili hizmetler alanında 140 yılı aşkın bir geleneğin temsilcisi olarak geçmişin seyahat çeklerini geleceğin dijital ödeme çözümlerine taşımaktadır. Travelex, 70’den fazla ülkede, gerek havalimanlarında gerek havalimanı dışı lokasyonlarda 1200’ü aşkın hizmet noktasıyla faaliyet göstermektedir. Uzmanlığını ve tecrübesini kullanarak sınırlar arası fiziki ve dijital para hareketini global olarak yeniden yorumlayan bir platform oluşmasını sağlamış, böylece tüm müşterilerinin rekabetin bir adım ilerisinde kalmasını garanti altına almıştır. Bu platform aracılığıyla finansal kuruluşlara güvenilir, etkili ve doğru işleyen bir uluslararası para transferi hizmeti sunmakta ve bu hizmeti tüm para birimlerinde güvenli nakit teslimatı hizmetiyle tamamlamaktadır.

Türkiye’deki Faaliyetleri

Travelex, Türkiye’de Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Antalya, Alanya Gazipaşa havalimanlarında ve Kuşadası Kruvaziyer Limanı’nda faaliyet göstermektedir. Akfen Altyapı Holding’in mevcut durumda Travelex’de %10 hissesi bulunmaktadır.

Vadistanbul - Ayazağa Mah. Cendere cad. No:109I / 2A Blok / Kat-8 / Ofis-66 PK: 34396 Sarıyer-Istanbul

0212 801 47 10