EN
İNŞAAT
Anasayfa / Yatırımlar / İnşaat

İNŞAAT

Türkiye’nin itici gücü Akfen İnşaat

Akfen İnşaat, Akfen Holding’in en eski iştiraki ve şirketin de en önemli parçalarından biridir.

Başlangıçta endüstriyel tesislerin fizibilite ve mühendislik hizmetlerini gerçekleştirmek için kurulan şirket, kısa zamanda sağladığı hizmetlerin yelpazesini endüstriyel tesislerin imalatı, kuruluşu ve montajı olarak genişletmiştir.

Şirket bugüne kadar üstyapı, altyapı, çevre koruma ve komple havaalanı inşaatlarının yapımı da dahil olmak üzere birçok projeyi başarıyla tamamlamış, 35 yıldan fazla bir sürede toplamda 3.5 milyar ABD Doları üzerinde inşaat projesini tamamlamıştır.

Akfen’in inşaat tecrübesi grup faaliyetlerine önemli katkılar sağlarken, sürekli büyüyen Türkiye ekonomisinin itici gücü olarak önemli bir rol oynamıştır.

Akfen İnşaat’ın faaliyet alanları arasında üstyapı inşaatları, havaalanı terminalleri ve bağlı altyapı inşaatları, doğalgaz boru hatları-dağıtım sistemleri, hastaneler, okullar, endüstriyel tesisler, hidroelektrik-termal sektörlerde enerji projeleri, su dağıtım, çevre koruma, kanalizasyon sistemleri ve atıksu arıtma hizmetleri ile bulunmaktadır.

Şirketin faaliyetlerine son dönemde yeni alanlar eklenmiştir, bu alanların başında hastaneler ve öğrenci yurtları gelmektedir. Akfen İnşaat, Kamu Özel İşbirliği (Public-Private Partnership – PPP) modeli ile yapılan şehir hastaneleri inşaatında da hızlı bir şekilde büyük deneyim kazandı. Isparta, Eskişehir ve Tekirdağ’da yapımına başlanan şehir hastanelerinden Isparta’yı Mart 2017’de 12 ay 12 gün gibi kısa bir sürede tamamlayan Akfen İnşaat, Eskişehir’i de Ekim 2018’de tamamlamıştır. Tekirdağ Şehir Hastanesi ise 2020 yılında operasyona başlamıştır. Akfen İnşaat mevcut durumda ayrıca faaliyette olan  Hacettepe öğrenci yurduna sahiptir.

Güçlü ilişkiler ağı yaratarak her alanda dünya çapında söz sahibi olan ortaklarla yoluna devam eden Akfen’in hayata geçirdiği bu inşaat projelerindeki ortakları da yurtiçi ve yurtdışındaki ününü sağlamlaştırmasını sağlayan ulusal veya bölgesel hükümetler veya başlıca yerel sanayi gruplarıdır.

ÜSTYAPI İNŞAATLARI

Akfen İnşaat, üstyapı inşaat alanı olarak bakıldığında toplu konut, lüks konut, otel, alışveriş merkezi, hastane, okul, kütüphane, lojman ve askeri binaların inşasından oluşan geniş bir yelpazede, projelendirme, mühendislik ve inşaat işlerine yönelik hizmet vermektedir.

HAVALİMANI İNŞAATLARI

Bugüne kadar birçok havaalanı projesinde terminaller, pist, taksirut, apron, kapalı otopark ve diğer tüm yardımcı binaları ile birlikte anahtar teslimi inşaatını başarı ile tamamlayan Akfen İnşaat, yeni projelerle bu alanda hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.

ÇEVRE KORUMA VE ALTYAPI İNŞAATLARI

Arıtma tesisleri, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekeleri, çelik ve PE boru doğalgaz hatları ve enerji nakil hatları kurulması ve işletmeye alınmasına ilişkin projeler Akfen İnşaat’ın deneyimi ve uzman kadroları tarafından hayata geçirilmektedir.

ENDÜSTRİYEL TESİSLER

Türkiye’nin önde gelen endüstriyel tesisleri için çeşitli büyüklük ve kapsamda endüstriyel projeleri gerçekleştiren Akfen İnşaat, pompa istasyonları, ısı santralları, çelik konstrüksiyon yapılardan oluşan müstakil projeleri de başarıyla tamamlamıştır.

DEVAM EDEN PROJELER

Hırvatistan’ın Zagreb kentindeki Sister of Mercy hastanesinin binalarının depreme karşı güçlendirilmesi ve yenilenmesini kapsayan proje, yaklaşık 28.700 m² inşaat alanına sahiptir.

Amasya Devlet Hastanesi inşaatı projesi kapsamında 160.366 m² inşaat alanına sahip 600 yatak kapasiteli hastane yapılacaktır.

İskenderun Devlet Hastanesi inşaatı projesi kapsamında 262.396,25 m² inşaat alanına sahip 600 yatak kapasiteli hastane yapılacaktır.

Bodrum, Yalıkavak’da bulunan 22.197 m² büyüklüğündeki arsa üzerine 14.780 m² inşaat alanına sahip 29 adet villa yapılması planlanmaktadır.

Kadıköy’de bulunan Söğütlüçeşme Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi 28 bin metrekarelik bir alanda viyadük, terminal, ticaret alanı ve otopark inşasını kapsamaktadır.

Koza Cad. No:26 Çankaya/Ankara

0312 408 10 00